Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

Yetişkinlerin kişisel, mesleki ve sosyal alanlarda yaşadıkları problemlerle başa çıkabilmelerini, bu alanlarda kendilerini geliştirmelerini, yaşamakta oldukları psikolojik sorunları analiz etmeyi amaçlayan profesyonel bir yardımdır.

 

                                                                        

 

Yetişkinler için psikolojik danışmanlık Hakkında

Psikolojik sıkıntılara sahip olmak,geçmişte utanılacak bir vaziyet olarak görülürken, günümüzde ise doğru psikolojik danışmanlardan veya psikologlardan yardım alındığı takdirde çözüm bulan ve “ ruh sağlığının gripleri” olarak adlandırdığımız rahatsızlıklardır.

Çoğu kişi psikolojik sıkıntılarını paylaşmakta sıkıntı çeker. Bu az önce de bahsettiğimiz gibi geçmişten gelen “psikoloğa gitme” nin yanlış algılanış şeklindedir. Bu ön yargıyı bir kenara koyduğumuzda kişilerin psikolojik danışmanlara ve psikologlara gidememe sebeplerinin en önde gelen nedenlerinden birisi ise maddi sıkıntılardır.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önüne aldığımızda, araştırmalar göstermektedir ki; çoğu kişi geçim sıkıntısı ve borç içindedir. Bu da onlara çok büyük psikolojik baskılar yapmaktadır. Bu nedenle bir psikolojik danışmandan yardım almak birçok kişinin zihninde bir “lüks” olarak canlanmaktadır.

Ama atlanılan bir konu vardır ki ruh ve beden sağlığı yerinde olmaz ise, işleri düzeltmek için kuvvetimiz kalmayacaktır. 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Ses Bozukluğu Terapisi

Konuşma terapisi, konuşma bozukluğu olan yetişkin kişilere uygulanan ve bu bozukluğu gidermeyi sağlayan yöntemdi

Aile Danışmanlık Merkezi

Lina Psikolojik Danışmanlık ; uzun yıllar aile konusunda çalışmış, alanında deneyimli u

Bioenerji Tedavisi

Seansa başlamadan önce Bioenerjist kişinin kapalı olan çakralarının kaç seanst

Artikülasyon Bozukluğu Tedavisi

Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen bazı sağlık sorunları bulunur. Artikülasyo

Yorumlar